Neler yeni

Ve vurdu gol oldu!

Adapazarı Belediyesi ‘Bizden alınmış bir izin yok. Sorumluluğumuzda değil’ Sakarya Valiliği: ‘Konu bizimle ilgili değil’ Sakarya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Hasan Alişan; ‘Seçimlerle ilgileniyordum. En son görüşmemde kimin sorumluluğunda olduğunu belirlenecekti’ Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Akgün Altuğ; ‘Üyelerimize gerekiyorsa biz, ucuz ve kaliteli ürün sağlayacak bu tür organizasyonlar yaparız.' Seyyar Giyim Eşyası Satıcıları Esnaf Odası Başkanı Yekta Tepe: ‘Biz karşıyız ne idüğü belli olmayan fuar sonrasında da arada bulasın olan firmalar katılacakAdapazarı esnafları:'Zaten işler kesat bir de başımıza bu festivali çıkarttılar. Ne alaka şimdi' Adapazarı halkı ( TV264'ün sokak röportajlarında)'Size ne ki! Tabii yapsınlar, ucuza mal alacağız' Ve bugün, Yaklaşık bir haftadır o kadar dert keder ve tasamızın bir arada olduğu bir dönemde konuştuğumuz bizi meşgul eden o malum festival bugün başlıyor.. Çevre Yolu’nda (hadi buna bende olsun diye yazayım) eski KİPA AVM’nin olduğu Adapazarı Outlet’te açılacak 4 gün sürecek festivali düzenleyenler kendilerinden çok eminler.. O kadar eminler ki " Türkiye Sakarya’yı konuşacak" diyecek kadar da özgüvenleri var Abartısız ve onların ifadelerine göre söylüyorum "4 gün boyunca 80 ila 100 bin arasında ziyaretçi" bekliyorlarmış. Dile kolay 100 bin kişi.. Böyle tek tek ‘bir iki üç’ diye satmaya kalksak 1 saat 45 dakika sürecek 6 rakamdan oluşan bir sayıyı söylüyorlar. Festivali kim düzenledi ,kim izin verdi, nasıl verdi, ne yaptı ne etti bilmiyorum.. Zaten bu saatten sonra bilmemizin de faydası yok. Amma! Bir gerçek var ki Elin Bursa’dan gelen adamları günlerdir gözümüzün içine baka baka Sakarya’nın ticaretine, esnaflarına gollerini attılar.. İşin kısaca özeti: Vurdular gol oldu!

Kaynak : https://medyabar.com/makale/9194671/editorun-yorumu/ve-vurdu-gol-oldu