Thodex vurgununda ünlü isimler hakkında suç duyurusu

Katılım
28 Ağu 2021
Mesajlar
76,733
Kripto para borsası Thodex’in kurucusu Faruk Fatih Özer, 411 bin kişinin kripto paraları ile 22 Nisan 2021 tarihinde yurt dışına kaçmıştı. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın açtığı soruşturmada şu ana kadar herhangi bir mesafe kat edilemedi.

Thodex mağdurları şirketin reklamlarında oynayan ünlü mankenler ve oyuncular hakkında suç duyurusunda buludu.

Avukat Sinan Keskin tarafından İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na verilen dilekçede Thodex borsasının reklam yüzü olan ünlülerin ve Thodex’in sponsorluğunda YouTube kanalında program yayınlayan ekonomist Erkan Öz’ün banka hesaplarının incelenmesi talep edildi.

Dilekçede ünlü mankeler ile Öz’ün Thodex reklamından sonra elde ettikleri varlıkların da tespiti talep edildi.

“FARUK FATİH ÖZER İLE İRTİBATLARI ARAŞTIRILSIN”

Aralarında Burcu Esmersoy ve Özge Ulusoy gibi ünlü mankenlerin bulunduğu toplam 20 kişinin Thodex skandalının bir numaralı fâili Faruk Fatih Özer ile aralarında geçen telefon görüşmeleri ile e-posta yazışmalarının kayıtlarının da incelenmesi istendi.Bu haberler de ilginizi çekebilir:


  • dThodex’in kurucusu Fatih Özer hakkında yeni iddia: Kaçmadan önce bakanlığa çağrıldı​

    dIMF parası kriz çıkardı, Hazine “anlaşma yok” dedi​

    dThodex şoku sürerken 1 milyar liralık yeni kripto para vurgunu​
Thodex mağdurlarının avukatı Sinan Keskin, Fatih Faruk Özer’in kısa sürede milyarlarca lira toplamasını sağlayan manken, oyuncu ve kamuoyuna mâl olmuş ünlü isimlerin irtibatının ortaya çıkması için suç duyurusunda bulunduklarını belirtti.

ozer11111.jpg

Thodex’in kurucusu Faruk Fatih Özer’in (sağ başta) Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile fotoğrafları ortaya çıkmıştı.


FARUK FATİH ÖZER KİMDİR?

27 yaşındaki Faruk Fatih Özer, 2008 yılında Koineks şirketi ile kripto para borsasına giriş yaptı. 2017 yılının eylül ayında Thodex’i kurdu ve Koineks’in mevcut kullanıcıları Thodex’e taşındı.

Thodex şirketi başta Türkiye olmak üzere Myanmar, Azerbaycan ve İngiltere gibi ülkelerde de faaliyet gösteriyordu. Özer’in 27 yaşında olduğu ifade edilse de hakkında ayrıntılı bilgi bulunmuyor.

Özer’in Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kocaeli Milletvekili Saffet Sancaklı’nın oğlu Mert Sancaklı ile ortak “HOPPARA” isimli bir şirket kurmuştu.

İstanbul Erenköy Vergi Dairesi’ne kayıtlı olan ve 28 Eylül 2020’de kurulan anonim şirketin (AŞ) faaliyet alanları İstanbul Ticaret Odası (İTO) ticaret sicil kayıtlarında “Ödeme hizmeti verilmesi ve elektronik para ihracı” diye tanımlandı.

Sancaklı ve Özer’in yönetim kurulu üyesi ve temsile yetkili isimler olduğu şirkette, yönetim kurulu üyeliğinin 28 Eylül 2023’e kadar süreceği belirtiliyor. Özer, skandalın ortaya çıkmasından sonra sosyal medyadaki paylaşım ve Mert Sancaklı ile olan fotoğraflarını sildi.

hop.jpg
 
Üst