Sabancı’nın veliahtı hakkında 4 yıla kadar hapis talebi

Katılım
28 Ağu 2021
Mesajlar
76,733
Lüks bir eğlence mekânında koruma görevlisiyle tartışan Ali Sabancı’nın oğlu Emrecan Sabancı’nın kendisini karakola götürmek isteyen polislere direnerek, hakaretler savurduğu iddiasıyla ilgili soruşturma tamamlandı. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından 6 polis memurunun müşteki olarak yer aldığı bir iddianame düzenledi.

Sabancı ailesinin veliahtı, Ali Sabancı’nın oğlu Emrecan Sabancı önceki günlerde Kuruçeşme’de bir mekâna gitti. İddiaya göre mekânda tuvalet sırası bekleyen Sabancı, bir VIP odaya girdi.

VIP’de eğlenen kimliği belirsiz şahsın koruması olan polis memuru, genç adamı odadan çıkması için uyardığında ise taraflar arasında tartışma çıktı. Tartışma bir süre sonra arbedeye dönüştü.

KARAKOLDA İFADE VERDİ

Koruma görevlisi, polisi arayarak yardım istedi. Polis ekipleri duruma müdahale etmek isterken, Sabancı kendisini ihbar eden polis memuruna mukavemet gösterdi. Bu sırada Sabancı, polisler tarafından etkisiz hale getirildi.

Ali-Sabanci-300x173.jpg

Ali-Vuslat Doğan Sabancı çifti, oğulları Emrecan (sol başta) ve Kaan ile birlikte.


Tehditlerine devam eden Sabancı karakola götürüldü. İfadesine başvurulan Sabancı, polislerin kendisine müdahale ettiği sırada dirseğiyle boynuna bastırdıklarını, nefessiz kaldığını iddia etti. Polis memurları ise sinirli ve alkollü olduğunu iddia ettikleri Sabancı’nın tehdit ve hakaret ederek kendilerine fiziki müdahale etmeye çalıştığını ileri sürdü.

EMRECAN SABANCI ALEYHİNE DAVA AÇILDI

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede Emrecan Sabancı’nın koruma polisi ile tartıştığı, sonrasında kendisini karakola götürmek üzere harekete geçen 6 polis memuruna direndiği, bir polis memurunun direnme sırasında aldığı darbeyle var olan eski yarasının açıldığı ve Sabancı’nın polislere hakaretler savurduğu belirtildi.Bu haberler de ilginizi çekebilir:


  • dKoç’u sarsan yolsuzluk skandalında bir numaralı şüpheli Ford Otosan’ın 21 yıllık çalışanı​

    dÜnlü iş insanı Şevket Sabancı hayatını kaybetti​

    dMurat Ülker yazdı: Hobby çikolatanın açılışında nişanıma geç kaldım​
“Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) hükûmetinin kurduğu medya havuzunun amiral gemisi” diye nitelenen Sabah’ın haberine göre Sabancı hakkında “Görevi yaptırmamak için direnme ve hakaret” suçlarından 4 yıla kadar hapis cezası istendi. Dava, İstanbul Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülecek.
 
Üst