Neler yeni

Muhalif.com.tr yazarlarıyla buluştu

Katılım
28 Ağu 2021
Mesajlar
50,619
Muhalif.com.tr’nin yazarları bir araya geldi ve yeni dönemi değerlendirdiler. İmtiyaz sahibi Merve Öztopaloğlu’nun yanı sıra Muhalif Yayın Kurulu’nda bulunan Ümran Göçen, Leyla Emeç Tavşanoğlu ve Nursun Erel’in ev sahipliğindeki organizasyon Muhalif’in Levent’teki binasında gerçekleşti. Yeni medyanın genç ve özgür kuruluşu Muhalif’in davetinde güçlü kalemlerin yanı sıra sanat, iş ve siyaset dünyasından da önemli isimler bir araya geldi.
Siyaset, medya, iş ve akademik çevreden katılım
Muhalif yazarlarından, Meral Tamer, Yakup Dıvrak, Murat Bayar, Gülru Çongar Gezen, Özlem Algül, Avukat Onur Cingil, Akademisyen Umut Elbir, Tuğçe Özcan, Erdem Beliğ Zaman’ın yanı sıra Gazeteci-Yazar Metin Işık, Kadıköy Belediye Başkan Yardımcısı Ediz Zeyrek, Kadıköy Belediyesi Meclis Üyesi Yener Kazak, CHP İstanbul İl Başkan Yardımcısı Özgür Nas, akademik çevreden Elif Nimet Uluğ, Ören Tarhanlı, Ferda Paksoy, Dr.Kayhan Yıldırım, sanat ve medya camiasından, Devin Özgür Çınar, Çağlayan Topaloğlu, yapımcı-yönetmen çift Nisan Ceren Özerten ve Faruk Özerten, iş dünyasından ise Kutsal Köse, Mustafa Topaloğlu davete katılan isimler arasındaydı.

MHLF2522.jpg


Gazetecilik tanımı yeniden tartışılmalı

Muhalif.com.tr'nin kurucusu Merve Öztopaloğlu yaptığı konuşmada; "Türkiye’nin her anlamda yeni ve genç bakışa ihtiyacı var. Teknoloji ilerliyor, dünya değişiyor, insanlar objektif platformları arıyor. Yeni nesil dayatmaları reddediyor, kendi analiz ederek karar vermek istiyor. Çok şey istemiyorlar, zaten her birimiz için olması gereken bu. Özetle bence sorun gazetecilerde değil, Genç, geçimini gazete patronluğu ile sağlayan yeni nesil patronların olmamasında. Gazetecilik tanımı yeniden tartışılmalı, gazeteci, programcı, yazar ayrımı gerekirse yeniden yapılmalı." dedi.Medyada kadın gücüne kadın desteği
Kurucusu, yönetim kadrosu ve yayın kurulunun tamamı, ekibin ise büyük kısmı kadınlardan oluşan Muhalif.com.tr’nin yazar buluşmasına Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’da katıldı. Kaftancıoğlu; "dilerim Muhalif’in onuncu, yirminci ve hatta otuzuncu yılını da kutlarız" sözleriyle bağımsız ve özgür medyaya olan özlemini dile getirdi. Disk Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu ise trafik sebebiyle katılamadığı organizasyona iyi dilek mesajlarını iletti.
Eylül ayı itibariyle yeni yayın dönemine iddialı giriş yapan Muhalif.com.tr ekibi davette gündemin sıcak gelişmelerinin yanı sıra yayın politikalarını da değerlendirdi.

Organizasyondan kareler;

Muhalif%20Bina%201.jpeg


MHLF3055.jpg
MHLF2459.jpg


MHLF2480.jpg


MHLF2696.jpg
MHLF2605.jpg


WhatsApp-Image-2021-09-30-at-17_08.png


Kaynak : https://www.muhalif.com.tr/haber/muhalifcomtr-yazarlariyla-bulustu-28484
 
Üst