MÜSİAD’ın yeni başkanı kim oldu?

Katılım
28 Ağu 2021
Mesajlar
76,733
Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği’nin (MÜSİAD) 26’ncı Olağan Genel Kurulu, İstanbul Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi. Olağan Genel Kurul’da Mahmut Asmalı, MÜSİAD Başkanı olarak seçildi.

Asmalı’nın yönetim kurulu başkanlığını üstlendiği yönetim kurulunda şu isimler yer aldı: Mahmut Asmalı, Gökhan Yetkin, Mehmet Develioğlu, Soner Meşe, Ahmet Doğan Alperen, Muhammed Ali Özeken, Davut Altunbaş, Abdülsamet Temel, Osman Çalışkan, Hıfsı Soydemir, Abdullah Eriş, Abdullah Bozatlı, Tahir Tuluk, Bekir Sami Nalbantoğlu, Faruk İbrahim Özbek, Mustafa Aktaş, Tevfik Dönmez, Mehmet Şahin, Abdurrahman Uzun, Mustafa Çalışkan, Savaş Yılmaz, Erkan Gül, Abdülkadir Sıcakyüz, Yunus Furkan Akbal ve Meryem İlbahar.

Mahmut-Asmali-300x138.jpg

MÜSİAD Başkanı Mahmut Asmalı


MAHMUT ASMALI KİMDİR?

Mahmut Asmalı, 1967 yılında Rize’nin Pazar ilçesinde dünyaya geldi. 1989 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Mühendislik Fakültesi inşaat mühendisliği bölümünden mezun oldu.

Üniversiteyi bitirdikten sonra çalışma hayatına atılan Mahmut Asmalı, 1989-1998 yılları arasında özel bir inşaat şirketinde çalıştı.

Daha sonra kendi şirketlerini kurmaya karar veren Asmalı, 1998 yılında bir mühendis arkadaşı ile birlikte Akyapı İnşaat A.Ş.’yi kurdu.Bu haberler de ilginizi çekebilir:


  • dTÜSİAD: İşsizlik ve enflasyonda ciddi adımlara ve ilerlemeye ihtiyaç var​

    dTÜSİAD’ın yeni yönetim kurulunda kimler var?​

    dKoç’u sarsan skandal: Yolsuzluğa karışan bayiler de mahkemeye verildi​
2009 yılında Türkiye İktisadi Girişimi ve İş Ahlakı Derneği (İGİAD) tarafından Yılın Girişimcisi Ödülü’ne layık görülmüştü. Akyapı İnşaat’ın ortağı olduğu “ABC Grup” isimli şirketi ile 2006 yılında yurt dışına açılmıştı. ABC Grup, Katar’da inşaat ve sanayi sektörlerinde faaliyetlerini sürdürüyor.

2015 yılında Akyuva Vakfı’nı kuran Mahmut Asmalı halen vakfın yönetim kurulu başkan yardımcılığı görevini ifa ediyor.
 
Üst