Neler yeni

Kotayı tutturmak için bol bol ceza

Katılım
28 Ağu 2021
Mesajlar
69,115
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Gaziantep Milletvekili Bayram Yılmazkaya, Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) hükûmetini bütçedeki kara deliği trafik cezaları ile kapatmaya çalıştığını iddia etti.

Yılmazkaya yaptığı yazılı açıklamada, “2020 yılı trafik ceza hasılatı 4 milyar 700 milyon lira dolayında olan AKP hükûmeti, 2021 yılı için trafik cezalarında çıtayı yükselttiğini resmi olarak açıklamıştı. 2021 yılındaki hedefini tutturmak adına emniyet ve jandarmaya kota uygulaması getiren hükûmet, trafik cezalarından 6 milyar liranın üzerinde para toplamayı hedefliyor. Bu da vatandaşa daha fazla ceza kesilmesi anlamına geliyor.” dedi.

Yılmazkaya, “Vatandaştan toplanan vergiler israfa, saltanata, gereksiz yerlere, yandaş müteahhitlerin yüksek maliyetli ihalelerine harcanınca, AKP hükûmeti de yeni para kaynağı olarak son dönemlerde trafik cezalarından medet ummakta.” ifadelerini kullandı.

“UTANMASALAR YOLDA HIZLI YÜRÜYENE CEZA KESECEKLER!”

“Türkiye’de vatandaş sıfır araç alırken dünyanın en yüksek vergisini ödüyor. Neredeyse araç bedelinin üç katı vergi veriyor. Halkımız milli gelire göre dünyanın en pahalı benzinini almak zorunda kalıyor, geçmediği köprüye, otoyola para ödüyor.” diyen Yılmazkaya, “Hükûmet utanmazsa yolda hızlı yürüyen vatandaşa bile ceza kesecek.” dedi.Bu haberler de ilginizi çekebilir:


  • dOGM, ‘yangın olmayacakmış gibi’ bütçe planlamış: 26 helikopter için bin TL ayrılmış​

    dErdoğan imzaladı, 1 dolar=9,27 TL​

    dBütçe temmuzda 45,8 milyar TL açık verdi​
Yılmazkaya şunları dile getirdi: “Bütçe açığını trafik cezalarıyla kapatmayı planlayan AKP iktidarı, gelene-geçene ceza kesmeyi bırakın arabasını kullanmayan vatandaşa da bile ceza kesmeye başladı. Polis ve jandarmanın maliye personeli gibi vatandaştan para toplaması için cezalara ağırlık vermesi yönünde talimat veren Saray hükûmeti, zor durumdaki vatandaşın bu cezaları nasıl ödeyeceğini düşünmemektedir.”
 
Üst