Dünya devi Google’da skandal

Katılım
28 Ağu 2021
Mesajlar
76,733
Teknoloji devi Google ile ilgili ortaya atılan iddialar uluslararası iş dünyasının gündemine oturdu. İngiltere’nin önde gelen gazetelerinden The Guardian’ın ele geçirdiği belgelere göre Google, çalışanlarının ücretleriyle ilgili kanun dışı yollara saptı.

Google, Birleşik Krallık, Avrupa ve Asya’da onlarca ülkedeki geçici çalışanlarının maaşlarını illegal olarak daha düşük ödedi. Binlerce çalışanın mağdur edildiği belirtilirken, düşük maaş skandalının 2019’ yılı mayıs ayından bu yana devam ettiği belirtildi.

“GOOGLE HUKUKSUZLUĞU ÖRTBAS ETMEYE ÇALIŞTI”

Şirketin tam zamanlı çalışanlarla, aynı işi yapan geçici çalışanlara eşit ücret ödemesinde bulunması gerekiyor. Ancak şirketin iki yılı aşkın süredir devam eden hukuksuzluğu düzeltmek yerine bunun üstünü kapatmaya çalıştığı iddia edildi.Bu haberler de ilginizi çekebilir:


  • dYouTube, ATV ve A Haber’e uyarı koydu: Hükümet tarafından fonlanmaktadır​

    dGoogle ve YouTube gelirlerine geriye dönük vergi incelemesi​

    dSıkıcı ev işleri Tesla Bot’a havale​
Şirket içi yazışmalara ulaşan The Guardian’ın haberine göre, medya baskısı ve yasal süreçlerden çekinen Google’ın, yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgınıyla birlikte artan maliyetlere vurgu yaptığı öğrenildi.

OFİSE DÖNÜŞ TARİHİ 2022’YE KALDI

Covid-19 salgınıyla birlikte pek çok şirket uzaktan çalışma yöntemini benimserken, aşılamayla birlikte geri dönüş hazırlıkları başlamıştı. Ancak ortaya çıkan yeni varyantlar geri dönüşü erteledi.

Google da erteleme kararı alan şirketlerden biri. Ofislere dönüşü kademeli olarak yapacağını açıklayan şirket, dönüş tarihini eylül ayından 2022 yılı başına erteledi.
 
Üst