Covid-19’a yakalanan işadamı Mustafa Selim Yaşar hayatını kaybetti

Katılım
28 Ağu 2021
Mesajlar
76,733
Pınar gıda mamülleri ve Dyo boyaları gibi markaların sahibi Yaşar Holding’in acı günü. Yaşar Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Selim Yaşar, yeni tip koronavirüs (Covid-19) sebebiyle hayatını kaybetti.

Yaşar’ın tatil için gittiği Dubai’de virüs kaptığı, tedavi altına alınmasına rağmen kurtarılamadığı belirtildi. 65 yaşında hayatını kaybeden Mustafa Selim Yaşar, evli ve 3 çocuk babasıydı.

MUSTAFA SELİM YAŞAR KİMDİR?

1956 yılında İzmir’de dünyaya gelen Mustafa Selim Yaşar; 1976 yılında Paris-Académie Arqueille Sorbonne, 1980 yılında NYU Üniversitesi ve 1981 New York-Pace Üniversitesi İşletme- Finans Bölümü’nden mezun oldu. İş hayatına 1981 yılında Yaşar Dış Ticaret A.Ş.’de başladı.

selcuk-yasar-Mustafa-Selim-Yasar-242x300.jpg

Mustafa Selim Yaşar, Pınar’ın kurucusu olan 96 yaşındaki Selçuk Yaşar’ın (koltukta) üç çocuğundan biriydi.


8 yıl süre ile Yaşar Dış Ticaret A.Ş.’de çeşitli görevlerde çalıştıktan sonra, 1988-1996 yılları arasında Yaşar Holding A.Ş. CFO görevini üstlenirken ayrıca aynı yıllarda Boya-Kimya ve İçecek Grup Başkanlığı görevini de yerine getirdi.

2000 yılından itibaren İzmir Teknopark A.Ş., BDS İş Geliştirme Ltd. Şti. ve Yüzey İnşaat Taahhüt A.Ş. şirketlerinin Yönetim Kurulu Başkanlığı görevlerini sürdüren Mustafa Selim Yaşar, Ege Sanayicileri ve İşadamları Derneği’nde (ESİAD) 4 yıl süre ile başkan vekilliğini üstlendi.

2004-2009 yılları arasında İzmir Büyükşehir Belediyesi Meclis Başkan Vekilliği ve Karşıyaka Belediyesi Meclis Üyeliği görevlerinde bulunan Mustafa Selim Yaşar, birçok sivil toplum örgütünde aktif olarak görev aldı.

2015 yılından bu yana Yaşar Dış Ticaret A.Ş. ve Yaşar Holding A.Ş Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürütüyordu.
 
Üst