Neler yeni

Beklenen indirim nihayet geliyor

Katılım
28 Ağu 2021
Mesajlar
69,115
benzin-motorin-300x200.jpg

Rusya’nın Ukrayna’yı işgal etmeye başlaması ile 137 dolara kadar fırlayan petrolün (Brent) varil fiyatı 100 dolara kadar gerileyince gözler akaryakıt fiyatlarına çevrildi. Petroldeki düşüşün pompa fiyatlarına gecikmeli yansıtılması sürücüleri mağdur ediyor.

İndirimlerin gecikmesi sebebiyle sosyal medyada “İndirim ne zaman?” sorusunun sık sık telaffuz edilmesi üzerine Türkiye Petrol Rafinerileri AŞ (TÜPRAŞ) ile akaryakıt ana dağıtım firmaları indirim kararı aldı.

Kronos’un edindiği bilgiye göre, motorinin litre fiyatına 1,04 TL indirim yapılacak. İndirimli tarife 12 Nisan Salı saat 00.01’den itibaren geçerli olacak.

Ana dağıtım firmaları Petrol Ofisi, TOTAL, OPET, Shell, BP, Lukoil, Aytemiz, Sunpet ve TP tarafından akaryakıt bayilerine gönderilen mesajda benzinde herhangi bir indirim olmadığı belirtildi.

İNDİRİMLİ TARİFEYE RAĞMEN 3 AYDA YÜZDE 77 ZAM GELDİ

Motorinin litre fiyatı yaklaşık olarak İstanbul’un Avrupa yakasında 21,23 TL’den 20,19 TL’ye inecek. Motorin Ankara’da 20,29 TL’den, İzmir’de 20,30 TL’den satılacak.Bu haberler de ilginizi çekebilir:


  • dÇarpıcı iddia: Hükûmet, Londra’da tefecilerden 35 milyar dolar borç istedi​

    dYatırım avcısından dolar çıkışı​

    d“Dolar 15 TL’yi geçmesin” hamlesi​
Motorin litre fiyatı yıl başında 11,43 TL idi. Bu geceki indirime rağmen, motorinin litre fiyatı geçen yıla göre yüzde 214, yıl başına göre yüzde 77 artmış oldu.

Akaryakıt mamûllerinin fiyatları, ilden ile ve akaryakıt bayileri arasında farklılıklar arz edebiliyor.
 
Üst