Atmaca ile yolları ayıran Samsung, Tekirdağ’da akıllı telefon üretecek

Katılım
28 Ağu 2021
Mesajlar
76,733
Dünyanın en büyük akıllı telefon üreticilerinden biri olan Samsung, Türkiye’de uzun bir süredir üretim yapıyor. Güney Koreli şirket, Türkiye’deki üretimini, Sunny markasının da sahibi olan Atmaca Elektronik’in tesislerinde gerçekleştiriyordu. Türkiye’de satışa çıkan ilk modelleri A02S ve A01 olmuştu. Samsung Türkiye, yeni fabrikasına geçiş yaptı.

Samsung, eylül ayının başından itibaren Atmaca Elektronik’in tesislerindeki üretimini bıraktı ve Tekirdağ’da kurduğu yeni fabrikasına geçiş yaptı.

SAMSUNG, TEKİRDAĞ’A TAŞINDI: YILLIK HEDEF 3 MİLYON TELEFON!

Samsung, Tekirdağ Çerkezköy’de, Kapaklı Organize Sanayi Bölgesi sınırlarında bulunan 15 bin metrekarelik alana yeni üretim tesisini kurdu. Samsung’dadan yapılan açıklamada, Tekirdağ’da inşâ edilen yeni fabrika 500 kişiye iş imkânı sağlandığı ifade edildi.Bu haberler de ilginizi çekebilir:


  • diPhone 13’ün tahmini fiyatları belli oldu: Avrupa ve Türkiye’de bir aylık asgari ücretle kaç iPhone 13 alınır?​

    dSamsung, 17 milyar dolarlık fabrika kuracak​

    dEn ucuz ve en pahalı iPhone 12 hangi ülkelerde satılıyor?​
Dünyaca ünlü marka Tekirdağ fabrikasında amiral gemisi modellerinden çok, giriş ve orta-üst segment telefonları üretecek. Bütçe dostu olan ve fiyat performansıyla kullanıcılarının memnuniyetini kazanan Galaxy A serisi Tekirdağ’da üretilecek.
 
Üst