Afganistan Merkez Bankası Başkanı’ndan kalaşnikoflu fotoğraf

Katılım
28 Ağu 2021
Mesajlar
76,733
20 yıl sonra Afganistan’da yeniden yönetimini ele geçiren Taliban önceki gün yeni hükûmette ve üst düzey bürokraside kimlerin görev aldığını duyurdu. Amerika Birleşik Devletleri’nin (ABD) kırmızı bültenle aradığı Siraceddin Hakkani’nin İçişleri Bakanlığı’na getirilmesinin yankıları sürüyor.

Bugün de yeni Merkez Bankası Başkanı Hacı Muhammed İdris’in fotoğrafı sosyal medyada en fazla tartışılan başlıklardan biri oldu. Merkez Bankası Başkanı makam odasında çekilen fotoğrafta İdrisi’nin masasında bilgisayarın yanında kalaşnikof marka otomatik tüfek dikkati çekti.

Afganistan Merkez Bankası Başkanı Hacı Muhammed İdris. Enflasyona karşı her türlü aracı kullanacak sanki
🙂

Ne demişti Draghi? "Whatever it takes". Sonrasında bazukalı illüstrasyonlar yayımlanmıştı.
İdris dersine çalışmış (!) görünüyor.
Neydi o motto? 'The medium is the message' pic.twitter.com/qXsg9WOl5z

— Uğur Gürses (@ugurses) September 9, 2021


Fotoğrafı şahsi Twitter hesabında paylaşan iktisatçı Uğur Gürses, “Afganistan Merkez Bankası Başkanı Hacı Muhammed İdris. Enflasyona karşı her türlü aracı kullanacak sanki
🙂
Ne demişti (Mario) Draghi? “Whatever it takes”. Sonrasında bazukalı illüstrasyonlar yayımlanmıştı. İdris dersine çalışmış (!) görünüyor. Neydi o motto? ‘The medium is the message’.” ifadelerini kullandı.

Afganistan'ın yeni merkez bankası başkanı Hacı Muhammed İdris'in şakası yok. Gerektiğinde elindeki bütün silahları kullanacak. pic.twitter.com/HyFnuOAfju

— Turhan Bozkurt (@TurhanBozkurTV) September 9, 2021


Kronos ekonomi yazarı Turhan Bozkurt ise “Afganistan’ın yeni merkez bankası başkanı Hacı Muhammed İdris’in şakası yok. Gerektiğinde elindeki bütün silahları kullanacak.” yorumunda bulundu.
 
Üst