Neler yeni

17 yaşındaki gencin 17 suç kaydı bulunuyor

Katılım
28 Ağu 2021
Mesajlar
69,115
Kuaförden şampuan çalınması olayının şüphelisi olarak yakalanan 17 yaşındaki K.Ö.’nün 17 suç kaydının olduğu bildirildi.
Suça Sürüklenen Çocuk K.Ö., çıkarılmış olduğu mahkeme tarafından tutuklanarak Alanya Cezaevine teslim edildi.

5 Mart Cumartesi günü Aşağı Hisar Mahallesi Mithatpaşa Caddesinde bulunan bir kuaför salonunda meydana gelen hırsızlık olayının şüphelisi olarak yakalanan 17 yaşındaki K.Ö.’nün 17 ayrı suç kaydının bulunduğu bildirildi.
7 Mart Pazartesi günü işyeri sahibi Ş. Ş. işyerini açtığında ortalığın dağınık olduğunu görünce yan komşusunun güvenlik kamerasını izledi. Güvenlik kamerasında işyerine 2 kişinin geldiğini, anahtar ile kapıyı açarak girdiklerini ve bir süre sonra da ellerinde şampuanlarla çıktığını gören işyeri sahibi Ş.Ş., emniyete giderek şikayette bulundu.
Olayın ardından şüphelilerin yakalanması için çalışma başlatan Manavgat Emniyet Müdürlüğü Şelale Polis Merkez Amirliğine bağlı ekipler, güvenlik kamerasından belirlediği şüphelilerden Suça Sürüklenen Çocuk K.Ö.’yü kısa sürede yakaladı.
Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen ve 17 ayrı suç kaydının bulunduğu belirlenen K.Ö. çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklanarak alanya Cezaevine teslim edildi.

Kuaför Salonundan yakın zamanda yüklü miktarda para ve hopörlerin de çalındığını belirten, işyeri sahibi Ş. Ş. “Pazartesi günü işyerimi açtığımda masanın üzerinin ve çekmecelerin karıştırılmış olduğunu gördüm. Şampuan reyonunda da eksikler olduğunu gördüm. Daha önce de çekmecede defterin arasına koyduğum para ve hopörler kaybolmuştu. Parayı bir yere verdiğimi veya başka yere koyduğumu düşünmüştüm. Çünkü dükkanın anahtarı sadece bende vardı ve kendim açıp kendim kapatıyordum. Yan komşumun güvenlik kamerasını izlediğimde Cumartesi günü ben dükkanı kapatıp gittikten kısa bir süre sonra gelen 2 kişinin dükkanın kapısını anahtarla açıp şampuanlar ellerinde ayrıldığını gördüm. Hemen polise bildirdim. Sağ olsunlar kısa sürede yakalamışlar. Ben buradan ailelere seslenmek istiyorum. Çocuklarımıza sahip çıkalım, kötü yola düşmesini engelleyelim” diye konuştu.


Kaynak : https://www.haberci07.com/17-yasindaki-gencin-17-suc-kaydi-bulunuyor/44387/
 
Üst