Neler yeni

İyi bir Web Site ve Adsense Onayı için Gereken Temel Gereksinimler

Katılım
28 Ağu 2021
Mesajlar
9,319
Merhaba değerli okuyucular bir çok arkadaş adsense onayı almakta zorlanabiliyor bunun için temel gereksinimleri yazıp onay alma olasılığınızı arttırabileceksiniz. Hem burada ki maddeler sadece google adsense için değil web sitenizin daha iyi bir web site olması için gereklidir.
1. İlk önce sitenizin hız durumu iyi olmalı SSL sertifikası olmalıdır (Olmadan da alanlar var).
2. Olarak Wordpress kullanmanız daha pratik ve yönetimi daha kolay olur. Wordpress te gerekli eklentileri ve SEO eklentisini kurup güzel bir tema kuruyorsunuz. Daha sonra Kurduğunuz temayı düzenliyorsunuz ve güzel bir ara yüze sahip olmalı tema (Farklı web tabanlı yazılımlar da kullanabilirsiniz).
3. 5 tane min. sitenizle alakalı güzel bir şekil de kategori oluşturuyorsunuz örneğin; ekonomi, spor vb (Bu kategori sayısı değişebilir 1 veya 2 kategori ile de onay alan oluyor).
4. Sayfalar oluşturun ana sayfa, gizlilik, iletişim, hakkımızda bu sayfaları sadece adsense için değil sitenizin profesyonel görünmesini ve işleyişini daha anlamlı kılar.
5. Olarak sitenize bol bol içerik girin her gün girebildiğinizin fazlasını girin, google indexler de içerik sayınızı site:xxx.### gibi aratıp index sayınız bir hayli fazla olsun ve sitenize ciddi anlamda organik trafik gelsin (Trafik olmadan da onay alan olabiliyor).
6. Siteniz daima online olsun
7. Siteniz de reklam kodları veya herhangi bir virüs kodu bulunmasın bunun için v4rez tema kullanırken dikkat edin.
8. News kaydı yapın ki siteniz google da içeriklerinizin kolay indexlenmesini sağlasın news kaydı (Web sitenizin performasını trafik sayısını arttırmak için news kaydı önemlidir).
9. Sosyal medya hesapları oluşturun ve ekleyin ara ara paylaşımlar yapın (Sadece Adsense için değil Web sitenizin performansını arttırmak için önemlidir).
10. Google analytics ve google search console ekleyip analizler yapın(Web sitenizin performansı için).
11. Sitenizin tasarımını her gün güzelleştirin.
12. Sitenizin farklı sayfaların da benzer içerikler bulunmasın.
13. Wordpress kullanıyorsanız site kit i kurun ve hepsine izin verin (Googlun sitenizi daha iyi görebilmesi için performans ve adsense anlamında).

Bunları yapın ve gönderin bazen adsense onay almada bunlardan bir kaçına gerek kalmayabilir de sizler web sitenizin performansını arttırmak için bunları yaparsanız daha iyi olur ve bunlar temel seviye yapılması gerekenlerdir.
Sizler de eksik olan ve hatırlamadığım bir şeyler varsa yorumlarda yazıp belirtebilirsiniz. Teşekkür ederim iyi forumlar dilerim

Kaynak : https://vnextr.###/konu-iyi-bir-web...-icin-gereken-temel-gereksinimler--27810.html
 
Üst