Ülgür Gökhan’ı Protesto Ettiler: Meclise Katılmadılar!

Katılım
28 Ağu 2021
Mesajlar
76,733
AKPZGRPZBOYKOT.jpg


Geçmiş yıllarda AK Parti meclis üyesi Tülay Ömercioğlu'na "Ahlaklı olun" diyerek azarlayan Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan 5 yıl sonra geçtiğimiz perşembe günü benzer tavırları sergilemişti. Kadın meclis üyelerinden AK Parti Grup Başkanvekili Esra Yüksel ile sık sık tartışan, konuşmasına fırsat vermeyen Ülgür Gökhan'ın üslubuna AK Parti İl Başkanı Naim Makas da yayınladığı açıklama ile tepki göstermişti.MECLİSE KATILMAYARAK BOYKOT ETTİLER!

AK Parti İl Başkanı Naim Makas'ın tepkisinden sonra, Eylül ayı meclis toplantısının üçüncü oturumuna AK Partili meclis üyeleri katılmadılar. Ülgür Gökhan’ı boykot eden AK Parti grubu yayınladıkları ortak açıklamada ise; “01 Eylül 2022 Tarihinde yapılan Belediye Meclis toplantısında, AK Parti Grup Başkanvekili Esra Yüksel’in konuşmasının, Belediye Başkanı Ülgür Gökhan tarafından adeta azarlanarak ve bağırarak sık sık kesilmesini, bazı CHP’li üyelerin de hal ve hareketleriyle bu tavrı desteklemesini kamuoyu ibretle izlemiştir” denildi.
“KABA TAVIRLAR VE TAHAMMÜLSÜZLÜK..”

Ülgür Gökhan’ı protesto ederek meclis toplantısına katılmayan AK Parti grubu yayınladıkları açıklamaların devamında; “İnsan hakları ve özgürlükler konusunda mangalda kül bırakmayan bu sakat zihniyetin, uygulamada kendisinden farklı düşünen ve dile getirilen “işine gelmeyen görüşlere” hayat hakkı tanımaması yönündeki antidemokratik tavırları, taraflı tarafsız aklı başında herkes tarafından kınanmıştır. Bu kaba tavırlar ve karşıt görüşe tahammülsüzlük, birçok Meclis toplantısında tekrarlanmış, başka üyelere karşı da uygulanmıştır. Hele hele “hoşgörü parkı açılışı” öncesinde de tekrarlanması çok üzücüdür. Çanakkale Belediye Başkanına yakışmayan bu söz ve davranışları şiddetle protesto ediyor ve tekerrürü halinde gereğini en sert biçimde yerine getireceğimizi, bu çerçevede 05.09.2022 tarihinde yapılacak Belediye Meclis toplantısına AK Parti grubu olarak katılmayacağımızı kamuoyuna saygı ile duyururuz..” ifadelerini paylaştılar.Kaynak : http://www.canakkaleaynalipazar.com/ulgur-gokhan-i-protesto-ettiler-meclise-katilmadilar/21803/
 
Üst